سرخط خبرها
خانه / فعالیت ها / اربعین حسینی / اطلاعیه شماره ۱ -اولین سفر پیاده نجف تا کربلا (اربعین۹۴)-

اطلاعیه شماره ۱ -اولین سفر پیاده نجف تا کربلا (اربعین۹۴)-

 اگر مردم بدانند که در زیارت قبر حسین بن علی (ع) چه فضل و ثوابی است، حتما ازشوق و ذوق قالب تهی میکردند و به خاطر حسرت ها، نفس هایشان به شماره افتاده و قطع خواهد شد. {امام باقر(ع) – کامل الزیارات} 

اطلاعیه شماره ۱ – اولین سفر پیاده نجف تا کربلا (اربعین۹۴) –

pdf اطلاعیه شماره ۱ : A4


بسم رب الحسین(ع)…

{در خاطر دوستان شاید ھنوز خاطرات اردوی راھیان نور عید ۹۳ و شور و شعور که از این اردو بدست آوردند باشد، که جا دارد از زحمت و یاری دوستان تشکر کرد. زیارت و پابوسی شهدا بحمدلله خود موجب تقویت بنیه تشکل برای انجام کارھای پیش رو شد، حال دوستان و مسئولین تشکل مردمی فتیه با عنایت و الطاف حضرات ائمه معصومین تصمیم به زیارت اربعین عتبات عالیات گرفته اند}

تشکل مردمی فتیه قصد دارد امسال مقارن با ایام اربعین حسینی، تعدادی از اعضای مجموعه را در قالب اردوی زیارتی–تبلیغی، به عتبات عالیات عراق اعزام دارد. این زیارت نیز علاوه بر لطف و مدد اھل بیت(ع)، ھمکاری ھرچه بیشتر دوستان را میطلبد، و سعی در انجام ھر چه بھتر و استفاده بیشتر دوستان از این سفر معنوی است. انشالله…

زائرین و و دوستان گرامی، خواھشمند است قبل از ثبت نام نکات و شرایط سفر را با کمال توجه مطالعه نموده و با آگاھی کامل از شرایط سفر ثبت نام نمایند:

• نکات و شرایط سفر زمان بندی و شرایط سفر اربعین ۱۳۹۴ شرط ثبت نام:

• شھرھای زیارتی مورد نظر شامل: نجف اشرف، کربلای معلی، کاظمین می باشد. {در خصوص شھر سامرا ھنوز کشور عراق، اجازه ای را برای کاروان ھا صادر نکرده است}
• اولویت ثبت نام با اعضای فتیه و دوستان فارغ التحصیل مجموعه است.{در غیر این صورت ھماھنگی با مسئولین انجام شود.}
• طبق تصمیمات اتخاذ شده، تمامی زائرین گرامی، مسیر از نجف تا کربلا را به صورت پیاده طی خواھند کرد؛ لذا خواھشمند است با آگاھی از این موضوع ثبت نام به عمل آید، و با تماس با مسولین از شرایط این مسیر اطلاع حاصل فرمایند
• لازم است زائرین محترم در ھنگام ثبت نام، مشکلات امنیتی عراق و احتمال بروز حوادث غیر مترقبه و نیز سختی سفر را در نظر داشته باشند.ھرچند خبرھای حاکی از عراق، امنیت بسیار بالا را تضمین کرده و مجموعه تمام تلاش خود را برای رعایت نکات امنیتی به کار خواھد بست.
• با توجھ به مسیر ۹۰ کیلومتری نجف تا کربلا و دشواری ھای ھمراه آن، ضروری است ھمسفران عزیز از سلامتی و توان جسمی کافی برخوردار باشند.
• محل اسکان زائرین گرامی در شھر کربلا و نجف، حسینیه و در صورت امکان تشرف در کاظمین، داخل حرم مطھر می باشد. (لازم به ذکر است که کیفیت حسینیه و ھتل ھای عراق به مراتب پایین تر از شھرھای زیارتی ایران است).
• زمان و مکان حرکت اتوبوس ، بازه زمانی رفت و برگشت از تاریخ ۵ الی ۱۵ آذر می باشد. (دوستانی که مجوز خروج از  دانشگاه و نظام وظیفه دریافت میکنند تاریخ ۱ آذر تا ۱ دی ۱۳۹۴ را برای خود ثبت نمایند.)
• مکان حرکت: مبدأ و مقصد نھایی حرکت کاروان، مشھد مقدس می باشد..(توجه: دانشجویان و دوستان شھرستانی برای پیوستن به کاروان در بین مسیر یا ھر مورد خاص دیگر با مسئولین ھماھنگی لازم را انجام دھمند.)

زمان بندی ثبت نام و تحویل مدارک:
• ھزینه ی ثبت نام با توجه به تصمیمات کشور عراق مبنب بر وجوب روادید (ویزا) فعلا حدود مبلغ ۵۰۰ ھزار تومان می باشد.(در صورت اطلاعات بیشتر به مسئولین تماس گرفته شود.)
• با توجه به قطعی نبودن ھزینه ھای سفر، ھزینه ثبت نام ممکن است کمی تغییر کند که این موضوع ان شاءلله تا پایان آبان ماه تعیین تکلیف و اطلاع رسانی خواهد شد.

همچنین ببینید

مراسم عزاداری شب اربعین حسینی | هیئت لبیک حسینیه هنر

به نام خدا چهل روز است که سوگواریم. چهل شب است که بر نیزه شدن …

یک نظر

  1. شماره مسئولین کجاست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *