سرخط خبرها
خانه / اخبار / «کارگاه رشد دوران غیبت»| سلسله سخنرانی حجت‌الاسلام استاد هدایت در محفل معرفتی فتیه- رمضان‌المبارک 1396

«کارگاه رشد دوران غیبت»| سلسله سخنرانی حجت‌الاسلام استاد هدایت در محفل معرفتی فتیه- رمضان‌المبارک 1396

سومین سالی بود که شب‌های ماه مبارک رمضان را غنیمت شمردیم برای کسب معارف معرفتی اسلام ناب محمدی صلی‌الله‌علیه‌وآله؛ رمضان‌المبارک 94 در خدمت استاد گرانقدر حجت‌الاسلام والمسلمین خدابخشیان، رمضان‌المبارک 95 در محضر استاد عزیز شیخ سلمان حاجی‌مرادخانی.

استاد هدایت-فتیه

اما دهه‌ی اول ماه مبارک رمضان در تابستان 96 را خدمت حجت‌الاسلام استاد شیخ محمدهادی هدایت بودیم. استاد هدایت دانش آموخته‌ی حوزه‌ی علمیه قم و از معتقدین به تفسیر فلسفی و عرفانی از معارف حقّه‌ی شیعی می‌باشد.

انس با تفسیر شریف المیزان، انس با آثار شهید مطهری، و تدریس کتب فلسفی در سطوح مختلف، از ایشان شخصیت قابل استفاده‌ای در زمینه شرح و توضیح معارف اسلامی ساخته است. بیان شیوا و جذاب ایشان، کمک شایانی در فهم و رقیق کردن معارف مشکل فلسفی و عرفانی می‌کند.

استاد هدایت-فتیه

مجموعه سخنرانی استاد در این چندجلسه را در قالب یک جزوه به محضر مشتاقان فهم معارف اسلام ناب تقدیم می‌کنیم.

دانلود| جزوه 

قسمتی از متن جزوه:

معمولا دو نگاه به دوران غیبت وجود دارد: یک نگاه دوران غیبت را دوران عقوبت و جزاء امت می‌داند. معمولا این‌گونه نگاه می‌کنید که ما یک کارهای زشتی انجام داده‌ایم که این‌ها باعث شده است که از امام زمان‌مان علیه‌السلام محروم بشویم. این دو رویکرد بسیار در برنامه‌ریزی‌های فرهنگی و اجتماعی و برنامه‌ریزی‌های آموزشی مدارس ما موثر است.

استاد هدایت-فتیه

رویکرد دیگر اما این است که دوران غیبت، دوران پاداش است. دوران کارگاه رشد است. دورانی که تمام انبیاء و اولیاء آرزویش را داشته‌اند و تمام اهل‌بیت علیهم‌السلام برای این دوران برنامه‌ریزی کرده‌اند و ما ثمره‌ی این همه برنامه‌ریزی هستیم. این دوران نه تنها دوران عقوبت و جزاء و تنبیه نیست، بلکه دوران رشد است و هرکسی لیاقت ورود به این دوران را نداشته است. …

همچنین ببینید

«هویت»؛ زیربنایی‌ترین سرمایه‌ی شهر| ارائه بحث دکتر سعید شعرباف در جلسه هفتگی فتیه

در ادامه می‌توانید خلاصه‌ای از سخنرانی دکتر سعید شعرباف را در جلسه‌ی هفتگی فتیه مورخه‌ی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *