سرخط خبرها
خانه / اخبار / نامه‌ی تشکل فتیه به نماینده محترم ولیّ‌فقیه در استان خراسان رضوی
نامه فتیه به آیت‌الله علم‌الهدی
نامه فتیه به آیت‌الله علم‌الهدی

نامه‌ی تشکل فتیه به نماینده محترم ولیّ‌فقیه در استان خراسان رضوی

در ادامه متن نامه‌ی تشکل فتیه به نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان و امام جمعه محترم مشهد را به گزارش تشکل مردمی فتیه می خوانید:

بسمه تعالی
نماینده محترم ولی فقیه در استان خراسان رضوی و امام جمعه محترم مشهد؛ حضرت آیت‌الله علم‌الهدی

سلام علیکم؛
اعتماد و دلدادگی مردم به نظام اسلامی، مهم‌ترین عامل حفظ انسجام و امنیت انقلاب می‌باشد.
از طرفی منش و رفتار و سبک زندگی مسئولین نظام، نقش بسزا و تاثیرگذاری در کاهش یا افزایش این اعتماد عمومی دارد.

متاسفانه در طی سالیان بعد از انقلاب، به بهانه‌های اکثرا خودساخته از جمله رعایت مسائل امنیتی، شاهد فاصله‌گرفتن بخشی از بدنه‌ی مسئولین نظام از مردم بودیم.
جداسازی اماکن مردم از مسئولین -حتی در صفوف جمعه و جماعات-، محافظ و بادیگارد برای شخصیت‌های بعضا درجه دو و سه مملکتی، حضور حداقلی و تحت تدابیر شدید امنیتی در جمع‌های مردمی، نمونه‌هایی از عوامل فاصله انداختن بین مردم و مسئولین نظام است.

حال آن‌که طبق گفته‌ی دریادار شمخانی؛ دبیر عالی‌ترین نهاد امنیتی کشور، «ما هیچ تهدید امنیتی در کشور متوجه هیچ مسئولی نداریم… این مربوط به دهه‌ی شصت بود که منافقین ترور می‌کردند. الان دیگر نمی‌توانند ترور کنند.» (۱۳۹۶/۹/۲۵- پخش شده از سیمای جمهوری اسلامی ایران)

متاسفانه مجبوریم بگوییم که این بساط جداسازی مردم از مسئولین، در بهترین حالت ناشی از درک ناصحیح از فضای کشور و خود مهم‌پنداری، و با نگاهی بدبینانه، بخاطر حفظ تشریفات و پرستیژ بعضی مسئولین می‌باشد.

بحمدالله بعد از اقدام قابل تحسین و مردمیِ امام جمعه‌ی محترم تبریز در جمع‌آوری نرده‌های حائل بین مسئولین و مردم در صفوف نماز جمعه، شاهد موضع مشابه حضرتعالی در نماز جمعه‌ی هفته‌ی قبل مشهدالرضا علیه‌السلام (۱۳۹۶/۱۱/۶) بودیم.

امید داریم که مسئولین امنیتی استان، باورشان بیاید که «امروز بساط حفاظت شخصیت‌ها باید جمع بشود».
جا دارد به این عزیزان دوباره متذکر شویم که اگر مسئولی خادم راستین اسلام و امت باشد، خودِ مردم مهم‌ترین عامل حفظ امنیت جانی او می‌باشند.

در پایان ضمن قدردانی مجدد از آن جناب بابت این موضع، خواستار تداوم چنین کارهایی هستیم؛ کارهایی که تریبون جمعه را به واقع، روز به روز مردمی‌تر سازد؛ بیان و مطالبه هرچه بیشتر مشکلات مردم از مسئولین از بلندگوی این تریبون، تمهیدات جهت حضور اقشار مختلف و سلایق گوناگون مردمی در مراسم جمعه، بیان معضلات اصناف مختلف در سخنرانی پیش از خطبه‌ها توسط نماینده‌ی اصناف، دعوت از مسئولین شهری و استانی جهت ارائه گزارش‌کار و پاسخ به سوالات مردم در سخنرانی پیش از خطبه‌ها، حضور بیش از پیش امام جمعه محترم در بین اقشار گوناگون مردم و ملاحظه میدانی مشکلات آن‌ها و…. .

از آن‌جا که حضرتعالی نماینده ولی فقیه در استان نیز می‌باشید، تقاضا داریم در تعامل با دستگاه‌های امنیتی، خواستار تحقق این مهم؛ تا از بین رفتن هرگونه مانع ارتباط مستقیم مردم با مسئولین، بشوید.

توفیقات روزافزون جنابعالی را در خدمت به اسلام و مسلمین خواستاریم.

جوانان تشکل مردمی فتیه (مشهد)

همچنین ببینید

«هویت»؛ زیربنایی‌ترین سرمایه‌ی شهر| ارائه بحث دکتر سعید شعرباف در جلسه هفتگی فتیه

در ادامه می‌توانید خلاصه‌ای از سخنرانی دکتر سعید شعرباف را در جلسه‌ی هفتگی فتیه مورخه‌ی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *