سرخط خبرها
خانه / هیئت لبیک / جاذبه‌های نهضت حسینی|سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین استاد نظافت در هیئت لبیک- محرم1396
دهه محرم- استاد نظافت هیئت لبیک- فتیه
دهه محرم- استاد نظافت هیئت لبیک- فتیه

جاذبه‌های نهضت حسینی|سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین استاد نظافت در هیئت لبیک- محرم1396

بالاخره امسال موفق شدیم که از استاد عزیزمان حاج آقای نظافت جهت سخنرانی در مراسم دهه اول محرم هیئت لبیک دعوت کنیم. 

استاد نظافت نیازی به معرفی ندارند، چه؛ که معرِّف باید أجلی و أعرف از معرَّف باشد! و ما این‌گونه نیستیم…

شاید بتوان مهم‌ترین ویژگی و سجیّه‌ی اخلاقی حاج آقا نظافت را سعه‌ی صدر و وسعت وجودی ایشان دانست؛ همان اخلاقی که سبب شده ایشان ملجأ و مرجعی برای اصناف و گروه‌های مختلف مشهدی -با همه اختلاف آراء و نظریات- باشند:

حوزه و طلاب، دانشگاه و دانشجویان، سپاه و آستان قدس، بازار و مساجد مطرح سطح شهر، و طیف‌های گوناگون بچه انقلابی‌های مشهدی که با کثرت و تشتّت سلایقی که دارند همگی زانوی ادب و شاگردی در مقابل ایشان زده‌اند.

استاد نظافت مخصوصا بعد از انتخابات اخیر ریاست جمهوری، در آسیب شناسی‌یی از فضای جامعه به این نتیجه رسیده بودند که ضعف بچه انقلابی‌ها و بچه هیئتی‌ها در ارتباط با توده‌ی مردم کوچه و بازار و فامیل و آشنایان، تاثیر زیادی در سطح فرهنگی جامعه داشته که نتایج انتخابات‌ها از جمله تبعات آن است. لذا این ده شب مراسم را که از قبل پیش‌بینی می‌کردیم طیف وسیعی از بچه هیئتی‌ها و انقلابیون مشهدی حضور به هم رسانند، فرصت خوبی دانستیم که استاد این بحث را ارائه فرمایند.

در ادامه و به مرور، متن و صوت هر ده جلسه سخنرانی استاد نظافت در مراسم دهه‌ی محرم هیئت لبیک را جهت استفاده همه هیئتی‌ها و انقلابی‌ها در سراسر کشور خدمت عزیزان عرضه می‌داریم:

استاد نظافت-هیئت لبیک
استاد نظافت-هیئت لبیک

جلسه اول صوت  ،  pdf

جلسه دوم| صوت   ،  pdf

جلسه سوم| صوت   ، pdf

جلسه چهارم| صوت    ،    pdf

 

استاد در قسمتی از جلسه چهارم فرمودند:

یکی دیگر از شرایط جذب این است که ناامید نباشیم. امیدی که مقام معظم رهبری دارا هستند و این امید را تزریق می‌کنند به بدنه‌ی جامعه. البته این امید نباید امیدِ خام باشد. چون بعضی از امیدها الکی است، خوش‌خیالی است. در نهج‌البلاغه فرمود: دروغ می‌گوید کسی که می‌گوید امیدوارم و کاری نمی‌کند. حضرت آقا اگر امیدوار است، بیشترین تلاش را هم می‌کند. فرمود: کُلُّ مَن رجا عُرِفَ رَجاءُه فی عَملِه؛ باید کار بکنید، تلاش باید بکنید. امیرالمؤمنین علیه‌السلام به عثمان‌ابن‌حنیف فرمود: من از دنیای شما اکتفا کردم به دو قرص نان، و دو تا لباس کهنه. و فرمود البته شما عُرضه ندارید مثل من باشید. توقع ندارم. اما اگر می‌خواهید علی را کمک کنید، با تقوا کمک کنید، با پرکاری و سخت‌کوشی کمک کنید، با عفت کمک کنید. با تنبلی و وقت هدر دادن که نمی‌تواند آدم یار باشد.

همچنین ببینید

شرح مناجات شعبانیه- شیخ سلمان حاجی مرادخانی

شرح مناجات شعبانیه| سخنرانی حجت‌الاسلام شیخ سلمان حاجی مرادخانی در محفل مناجاتی هیئت لبیک مشهد

سومین سالی است که سنّت حسنه‌ی محفل هفتگی مناجات شعبانیه، هم‌زمان با ایام شعبان‌المعظم در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *