سرخط خبرها
خانه / فعالیت ها / گزارش دومین جلسه از سلسله جلسات “محاکمه مردمی” در اعتراض به فیش های نجومی و نامشروع

گزارش دومین جلسه از سلسله جلسات “محاکمه مردمی” در اعتراض به فیش های نجومی و نامشروع

شریعتمداری در نشست «محاکمه مردمی» در مشهد:

خروجی FATF، ورودی داعش است/ هدف امروز دشمن، نفوذ به ساختار نظام است
شریعتمداری گفت: خروجی FATF، ورودی داعش است برای این که شما خودتان را از اقتدار تهی می‌کنید، وقتی کشور از اقتدار خالی شد، تبدیل به لقمه‌ای می‌شویم که برای بلعیده شدن توسط دشمن آماده است.
به گزارش دبیرخانه مجموعه نشست های «محاکمه مردم در اعتراض به حقوق‌های نجومی»، حسین شریعتمداری، مدیر مسؤول روزنامه کیهان شب گذشته در دومین جلسه از مجموعه جلسات محاکمه مردمی، بابیان این که باید تفسیری از شرایط امروز داشته باشیم تا تابلو و مختصات کنونی خود را ترسیم کنیم، اظهار کرد: برای گمراه نشدن از مسیر اصلی باید سه ویژگی را در خود تقویت کنیم، شناخت نقشه راه، شناخت نقشه راه حریف و مقایسه مواضع و عملکرد دو طرف.
وی با اشاره به وضعیت رسیدگی و برخورد با موضوع حقوق‌های نجومی، عنوان کرد: آقای روحانی که گفت هیچ‌کدام از این ها را به دستگاه قضایی نمی‌فرستند و آقای نوبخت نیز گفتند حضرت آقا تأکید کردند دنبال حاشیه‌ها نروید!

طفره رفتن دولت از برخورد با حقوق‌های نجومی
شریعتمداری اضافه کرد: حضرت آقا فرمودند دنبال حاشیه‌ها نروید یعنی یک باره کنسرت را مطرح نکنید تا ذهن‌ها منحرف شود، اما در مورد حقوق‌های نجومی گفتند خیانت است، هجمه به ارزش هاست و این افراد لیاقت حضور در این پست ها را ندارند اما دولتی ها خواستند این‌گونه برداشت کنند.
وی با تأکید بر لزوم برخورد با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی، گفت: این ها باید به دستگاه قضایی معرفی بشوند، آقای اژه‌ای نیز گفتند چند پرونده را بررسی می‌کنیم اما تاکنون هیچ نتیجه ملموس و محسوسی به دست نیامده است.

راه تشخیص خودی از غیر خودی
مدیر مسؤول روزنامه کیهان بابیان این که با بررسی و شناخت نقشه‌های راه، می‌توان سره را از ناسره شناخت، خاطرنشان کرد: امروز جریانی در میدان است که غرب از این جریان به عنوان غریقی که برای نجات یافتن به هر خس و خاشاکی ممکن است متوسل شود، استفاده می‌کند.
وی ادامه داد: فضای غرق مصنوعی را در نظر بگیرید، فرض کنید کسی را در حالتی از غرق‌شدگی نگه می دارند، وقتی این فرد احساس می‌کند در حال غرق شدن است، دلش می‌خواهد به هر چیزی چنگ بزند تا زنده بماند، اگر این جریان را نیز در چنین حالتی قرار دهیم، می‌خواهد به هر چیزی چنگ بزند و وقتی حریف این فضا را به وجود می‌آورد، وسیله متوسل شدن آن جریان را نیز در اختیارش قرار می‌دهد.
شریعتمداری بابیان این که طرف مقابل، ایران را در شرایط غرق مصنوعی قرار داد، گفت: آنان ما را به سمت برجام می برند و دولت محترم نیز همه نظام و دولت را به وزارت خارجه‌ای تبدیل می‌کند که تنها یک دستورالعمل تک ماده ای را دنبال می‌کند و آن دستور کار، مذاکره است.

امتیاز نقد دادیم و نسیه تحویل گرفتیم
وی با تأکید بر این که با مذاکره و توافق مخالف نیستیم، یادآور شد: ما را به سمت برجام می برند، قرار است این برجام فتح الفتوح، آفتاب تابان و بزرگ‌ترین دستاورد قرن باشد و همه تحریم‌ها را حل کند اما چندین ماه گذشته و چنین اتفاقی نیفتاده، یعنی ما امتیازات نقد را داده ایم و وعده‌های نسیه گرفتیم.

خروجی FATF، ورودی داعش است
نماینده ولی فقیه در مؤسسه کیهان به جریانات به وجود آمده پیرامون کارگروه FATF اشاره و عنوان کرد: FATF کارگروه عملیاتی پول‌شویی است که ما هم مبارزه با پول‌شویی را قبول داریم اما نکته مهم برای ما، تعریف آنان از تروریسم است؛ آنان حزب الله، سپاه قدس و انصارالله را تروریست می دانند، مسؤولان ما می‌گویند سندی را امضا کرده اند که مطابق قانون اساسی است، این سؤال پیش می آید که اگر مطابق با قانون اساسی است، چرا لیست عملیاتی آن را امضا کرده اید؟
وی افزود: خروجی FATF، ورودی داعش است برای این که شما خودتان را از اقتدار تهی می‌کنید، وقتی کشور از اقتدار خالی شد، تبدیل به لقمه‌ای می‌شویم که برای بلعیده شدن توسط دشمن آماده است.

آقایی که می‌گویی قدرت نظامی نیاز نیست، قدری از تیم حفاظت خود کم کنید!
شریعتمداری خاطرنشان کرد: آقایان دیگر ژاپن و آلمان را مثال نزنند، این دو کشور در لیست 10 کشور برتر هزینه‌های نظامی در رده هشتم و نهم قرار دارند، آنان تحت قیمومیت آمریکا هستند اما آمریکا از روز اول بعد از پیروزی انقلاب در حال درندگی شما هستند.
وی افزود: آقایی که می‌فرمایید «ما باید دست از توان نظامی مان بکشیم»، اولین گام این است که تیم گسترده حفاظتت خود را قدری تخفیف دهید! چطور شما برای سفر به یک نقطه این همه تیم حفاظت بسیج می‌کنید، آنوقت برای یک کشور با مردم مظلوم نباید حفاظتی وجود داشته باشد؟
هدف امروز دشمن، نفوذ به ساختار نظام است.

photo_2016-09-10_16-09-54

مدیر مسؤول مؤسسه کیهان بابیان این که دوران نفوذ کشمیری‌ها و کلاهی ها تمام‌شده، خاطرنشان کرد: امروز دیگر نگاه دشمن به نفوذ برای ترور و انفجار نیست، نگاه امروز دشمن، نفوذ به ساختار نظام است.
وی افزود: کسی که 234 میلیون تومان درآمد نجومی دارد را باید طرد کنید و این را می‌دانید لذا در تلویزیون از مردم پوزش می خواهید، چرا بعد از آن می‌گویید این فرد ذخیره نظام است؟ چرا تعلل می‌کنید؟ هرگاه دیدید چنین تعللی وجود دارد، احساس کنید پیوندی در میان است.

برجام زمینه جنگ را بیش از قبل ایجاد کرد
شریعتمداری با اشاره به فضاسازی‌های صورت گرفته در مورد نتایج برجام، تصریح کرد: در برجام، کلید به‌جای این که در بسته را باز کند، درهای باز را بست، وقتی می‌بینید نتایج هیچ است، بگویید اشتباه کردید و ادامه ندهید اما ادامه می‌دهند، این برجام برای ما عزت آورده؟ کدام عزت؟ تحریم ویزا را بعد از برجام وضع کردند، دو روز گذشته نیز کنگره دو مصوبه ضد ایرانی را در دستور کار خود قرار داد؛ می‌گویند ما سایه شوم جنگ را از کشور برداشتیم، شما چه سایه جنگ را از سر کشور برداشتید؟ شما این زمینه را بیشتر ایجاد کردید.

برای اثبات انقلابی گری خود منتظر 9 دی دیگری نباشید
وی با تأکید بر این که مردم باید در صحنه باقی بمانند و میدان مبارزه را خالی نکنند، گفت: آقا و خواهر انقلابی، پرچمت را بالا نگه دار و صبر نکن تا 9 دی دیگری به وجود بیاید و خود را نشان دهید، اجازه ندهید فضا در اختیار حریف باشد، نظرات خود را با صراحت و شجاعت مطرح کنید و یقین کنید برد با شماست زیرا دشمن از شما می‌ترسد.
در ابتدای این نشست، حاج حیدر رحیم پور ازغدی با بیان این که رهبری در تمام اصول و ابعاد مدام امربه‌معروف و نهی از منکر می‌کنند تا جامعه‌ای عادلانه بسازند، اظهار کرد: تا این رجال مسؤول و دادگستری دروغین داشته باشیم، تا مسؤولین را مجبور نکنیم مجرمان را مجازات کنند، هر روز بیشتر به سقوط نزدیک می‌شویم.

مقابله نکردن با فاسدان، کشور را به سقوط می‌کشاند
وی با تأکید بر این که باید نسبت به فساد اطراف خود حساس باشیم، گفت: در سراشیبی قرارگرفته‌ایم که اگر نسبت به آن واکنشی نشان ندهیم و با این فاسدان برخورد نکنیم، یقین بدانید خدا شما را به حال خود واگذار می‌کند و اگر واگذاشت، به 2500 سال نظام شاهنشاهی مبتلا می‌شویم.

همچنین ببینید

تجمع دانشجویان در صحن قدس

تجمّع جوانان و مردم مشهد در صحن قدس رضوی در روز دانشجو

پنج شنبه 16آذر، مصادف با روز دانشجو و درپی گستاخی جدید رئیس جمهور آمریکا درباره …

2 نظرها

 1. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و
  امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون
  بشه

  • امیرحسین صباغ کلات حسینی

   سلام برادر.
   انجام وظیفه است. ان شاءالله مفید فایده باشه
   تشکر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *