سرخط خبرها
خانه / فعالیت ها / انتخابات / «مانیفست انتخاباتی» تولیدی مجمع مطالبه مردمی

«مانیفست انتخاباتی» تولیدی مجمع مطالبه مردمی

مجمع مطالبه مردمی نگرش‌ها و سیاست‌های خود را برای ورود به فعالیت «فرهنگی و سیاسی» در «فرصت» انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی اعلام می کند. هدف از انتشار این متن، آگاه سازی عمومی و احیای نقش مردم انقلابی (مستقل از جناح‌ها و تبانی‌های سیاسی) است

• موضوع : مانیفست انتخاباتی

• دانلود پی دی اف : جزوه انتخابات آگاهانه مجمع مطالبه مردمی مشهد برای انتخابات مجلس نهم

• دانلود پی دی اف : لینک غیر مستقیم دانلود جزوه

• سایت مجمع مطالبه مردمی مشهد:  www.motalebe.com


مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس در اولین نشست خود در آستانه فرارسیدن انتخابات نهمین مجلس شورای اسلامی، صبح جمعه ۱۸ آذرماه ۱۳۹۰ از مانیفست انتخاباتی خودWeb-Home5
در مسجد صنعتگران مشهد و با سخنرانی وجید جلیلی رونمایی کرد.

در مقدمه این سند که در قالب جزوه «انتخاب آگاهانه» توزیع شده است می خوانیم:

مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس که در دهه گذشته با هدف «مطالبه آرمان‌های امام و امت از مسئولان کشور» و «تبدیل آرمان‌های انقلاب به مطالبه افکار عمومی» توفیق فعالیت در حوزه‌های مختلف شهری، ملی و جهانی را داشته است، اکنون در آستانه فرارسیدن انتخابات نهمین مجلس شورای اسلامی، نگرش‌ها و سیاست‌های خود را برای ورود به فعالیت «فرهنگی و سیاسی» در «فرصت» انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی اعلام می کند.
بدیهی است هدف از انتشار این متن، همچون ادوار گذشته، آگاه سازی عمومی و احیای نقش مردم انقلابی (مستقل از جناح‌ها و تبانی‌های سیاسی) جهت تحقق بخشیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری است. همچنین این سند، متکی به تجربه حضور مستقل فرهنگی و سیاسی نیروهای انقلابی در انتخابات‌های گذشته بویژه تجربه مجمع مطالبه مردمی مشهد است که در انتخابات مجلس هفتم و هشتم با ترویج گفتمان «حیات طیبه» و شعار «انتخابات احسن، انتخاب اصلح» و «انتخابات آگاهانه» به صحنه آمد و در حالی که لیست‌های مدعی اصولگرایی و پیروی از خط امام و رهبری، به حذف عناصری چون دکتر سعید جلیلی یا دکتر بحرینی به بهانه عدم مقبولیت (!) و … می پرداختند، از چهره‌های اصلح حمایت کرد.
متن حاضر که به تدریج بر اساس آخرین فرمایشات مقام معظم رهبری و تحولات کشور تکمیل یافته و مبنای سایر حرکت‌ها، اعلام مواضع و تولیدات آتی مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس خواهد بود، اکنون در ده فصل، نگرشی کلی نسبت به موضوعات ذیل ارائه می کند:
* انتخابات و حضور مردم، «موقعیت تهدیدآمیز» یا «فرصت رشد و حرکت»؟
* عنصر تعیین کننده انتخابات، «لابی»های سیاسی و «لیست»های ساندویچی یا «آگاهی و بصیرت مردم»؟
* نقد جریانات و ائتلاف‌های سیاسی روز و نسبت شان با انقلاب
* وحدت، از شعار تا عمل
* نقد تفکر مخرب «ترجیح صالح مقبول بر اصلح!»
* نگاهی به مهم ترین نیازها و اولویت‌های امروز کشور بر اساس مطالبات رهبری و مردم
* کیفیت بازخوانی گفتمان عدالتخواهی در دهه چهارم انقلاب
* جایگاه واقعی مجلس و سطح اثرگذاری آن
* نقد روش‌های تبلیغاتی سیاست زده، اسرافکارانه و سطحی رایج
* شیوه صحیح شناسایی نامزدها و تبلیغ برای اصلح
و …

همچنین در آخرین فرازهای این سند و بعد از تبیین تفصیلی دیدگاه های این تشکل مردمی در موضوعات فوق، آمده است:

– مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس در این انتخابات نیز مانند تجارب گذشته تلاش خواهد کرد: اولاً مبانی فوق را ترویج کند، ثانیاً عملیاتی و محقق کند و ثالثاً تجارب مثبت خود و دیگر مجموعه ها در این راستا را ثبت و تحلیل کند.
– مجمع مطالبه مانند انتخابات دوره هشتم مجلس، جمعی از نخبگان شایسته برای حضور در انتخابات را دعوت به ثبت نام جهت کاندیداتوری خواهد کرد.
– جلسات مجمع عمومی برای جمع بندی معیارها و نیز شناسایی و معرفی نامزدها عمومی بوده و اخبار آن نیز در سایت مطالبه قابل دسترسی خواهد بود.
– مجمع مطالبه به معرفی شفاف خود، مبانی خود و روابط حاکم بر فعالیت های خود خواهد پرداخت، که انتشار متن حاضر یکی از گام ها در این مسیر است.
– از آن جا که مجمع مطالبه مردمی مشهد یک مجوعه خودجوش و مردمی است از همگان تنها به شرط التزام «فکری و عملی» به انقلاب و امام و خط مستقیم ولایت، دعوت می کند در برنامه های این مجمع حضور، همکاری و همفکری داشته باشند.

همچنین ببینید

نامه به آستان قدس

بازانتشار نامه‌ی تفصیلی جمعی از تشکل‌ها درباره مسیر پیش‌روی آستان قدس| بمناسبت دومین سالگرد انتصاب حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی

باسمه تعالی «آستان قدس رضوی؛ از نگاه نزدیک» نگاهی اجمالی به رویکردهای اقتصادی، فرهنگی و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *