سرخط خبرها
خانه / فعالیت ها / انتخابات / «مانیفست انتخاباتی» تولیدی مجمع مطالبه مردمی

«مانیفست انتخاباتی» تولیدی مجمع مطالبه مردمی

مجمع مطالبه مردمی نگرش‌ها و سیاست‌های خود را برای ورود به فعالیت «فرهنگی و سیاسی» در «فرصت» انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی اعلام می کند. هدف از انتشار این متن، آگاه سازی عمومی و احیای نقش مردم انقلابی (مستقل از جناح‌ها و تبانی‌های سیاسی) است

• موضوع : مانیفست انتخاباتی

• دانلود پی دی اف : جزوه انتخابات آگاهانه مجمع مطالبه مردمی مشهد برای انتخابات مجلس نهم

• دانلود پی دی اف : لینک غیر مستقیم دانلود جزوه

• سایت مجمع مطالبه مردمی مشهد:  www.motalebe.com


مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس در اولین نشست خود در آستانه فرارسیدن انتخابات نهمین مجلس شورای اسلامی، صبح جمعه ۱۸ آذرماه ۱۳۹۰ از مانیفست انتخاباتی خودWeb-Home5
در مسجد صنعتگران مشهد و با سخنرانی وجید جلیلی رونمایی کرد.

در مقدمه این سند که در قالب جزوه «انتخاب آگاهانه» توزیع شده است می خوانیم:

مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس که در دهه گذشته با هدف «مطالبه آرمان‌های امام و امت از مسئولان کشور» و «تبدیل آرمان‌های انقلاب به مطالبه افکار عمومی» توفیق فعالیت در حوزه‌های مختلف شهری، ملی و جهانی را داشته است، اکنون در آستانه فرارسیدن انتخابات نهمین مجلس شورای اسلامی، نگرش‌ها و سیاست‌های خود را برای ورود به فعالیت «فرهنگی و سیاسی» در «فرصت» انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی اعلام می کند.
بدیهی است هدف از انتشار این متن، همچون ادوار گذشته، آگاه سازی عمومی و احیای نقش مردم انقلابی (مستقل از جناح‌ها و تبانی‌های سیاسی) جهت تحقق بخشیدن به آرمان‌های انقلاب اسلامی و رهنمودهای مقام معظم رهبری است. همچنین این سند، متکی به تجربه حضور مستقل فرهنگی و سیاسی نیروهای انقلابی در انتخابات‌های گذشته بویژه تجربه مجمع مطالبه مردمی مشهد است که در انتخابات مجلس هفتم و هشتم با ترویج گفتمان «حیات طیبه» و شعار «انتخابات احسن، انتخاب اصلح» و «انتخابات آگاهانه» به صحنه آمد و در حالی که لیست‌های مدعی اصولگرایی و پیروی از خط امام و رهبری، به حذف عناصری چون دکتر سعید جلیلی یا دکتر بحرینی به بهانه عدم مقبولیت (!) و … می پرداختند، از چهره‌های اصلح حمایت کرد.
متن حاضر که به تدریج بر اساس آخرین فرمایشات مقام معظم رهبری و تحولات کشور تکمیل یافته و مبنای سایر حرکت‌ها، اعلام مواضع و تولیدات آتی مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس خواهد بود، اکنون در ده فصل، نگرشی کلی نسبت به موضوعات ذیل ارائه می کند:
* انتخابات و حضور مردم، «موقعیت تهدیدآمیز» یا «فرصت رشد و حرکت»؟
* عنصر تعیین کننده انتخابات، «لابی»های سیاسی و «لیست»های ساندویچی یا «آگاهی و بصیرت مردم»؟
* نقد جریانات و ائتلاف‌های سیاسی روز و نسبت شان با انقلاب
* وحدت، از شعار تا عمل
* نقد تفکر مخرب «ترجیح صالح مقبول بر اصلح!»
* نگاهی به مهم ترین نیازها و اولویت‌های امروز کشور بر اساس مطالبات رهبری و مردم
* کیفیت بازخوانی گفتمان عدالتخواهی در دهه چهارم انقلاب
* جایگاه واقعی مجلس و سطح اثرگذاری آن
* نقد روش‌های تبلیغاتی سیاست زده، اسرافکارانه و سطحی رایج
* شیوه صحیح شناسایی نامزدها و تبلیغ برای اصلح
و …

همچنین در آخرین فرازهای این سند و بعد از تبیین تفصیلی دیدگاه های این تشکل مردمی در موضوعات فوق، آمده است:

– مجمع مطالبه مردمی مشهد مقدس در این انتخابات نیز مانند تجارب گذشته تلاش خواهد کرد: اولاً مبانی فوق را ترویج کند، ثانیاً عملیاتی و محقق کند و ثالثاً تجارب مثبت خود و دیگر مجموعه ها در این راستا را ثبت و تحلیل کند.
– مجمع مطالبه مانند انتخابات دوره هشتم مجلس، جمعی از نخبگان شایسته برای حضور در انتخابات را دعوت به ثبت نام جهت کاندیداتوری خواهد کرد.
– جلسات مجمع عمومی برای جمع بندی معیارها و نیز شناسایی و معرفی نامزدها عمومی بوده و اخبار آن نیز در سایت مطالبه قابل دسترسی خواهد بود.
– مجمع مطالبه به معرفی شفاف خود، مبانی خود و روابط حاکم بر فعالیت های خود خواهد پرداخت، که انتشار متن حاضر یکی از گام ها در این مسیر است.
– از آن جا که مجمع مطالبه مردمی مشهد یک مجوعه خودجوش و مردمی است از همگان تنها به شرط التزام «فکری و عملی» به انقلاب و امام و خط مستقیم ولایت، دعوت می کند در برنامه های این مجمع حضور، همکاری و همفکری داشته باشند.

همچنین ببینید

نامه‌ی فتیه به هیئت امنای خراسان

نامه‌ی مهم تشکّل مردمی فتیه به هیئت امنای موسّسه فرهنگی هنری خراسان

در اعتراض به دعوت وزیر محترم امور خارجه؛ دکتر ظریف در جشن بیست هزارمین شماره‌ی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *