سرخط خبرها
خانه / فعالیت ها / طرح وحدت / مصاحبه با حجت الاسلام‌ حاج شیخ محمدحسن وکیلی در باب «وحدت مذاهب اسلامی»

مصاحبه با حجت الاسلام‌ حاج شیخ محمدحسن وکیلی در باب «وحدت مذاهب اسلامی»

نزاع‌های درونی حتی بر فرض نبود دشمن بیرونی، بهره‌وری مارا نسبت به امکانات کمتر می‌کند. لذا اگر هیچ کافری هم در زمین نباشد باز هم باید همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشیم تا حدی که بتوانیم به اهداف شریعت که تعالی انسان‌ها به سوی خداوند و بهره‌وری از نعمت‌های دنیوی و اخروی است بیشتر استفاده کنیم.

… شرع مقدس فرموده که اهل سنت مسلمان‌اند و نکاح با این‌ها و زندگی و رفت و آمد با این‌ها جایز است و آن‌ها را جزء جامعه مسلمانان تلقی کرده و بازارشان را بازار مسلمانان تلقی کرده و ذبیحه‌شان را ذبیحه مسلمانان تلقی کرده و جان و مال آنان را محترم قرار داده است…

… ما یک تلقّی غلط در تفکر شیعی داریم که فکر می‌کنیم اگر کسی شیعه نبود، دیگر از مزایای اسلام در جهت باطنی و معنوی محروم است و راه نجات و تکامل را طی نمی‌کند.

… به ما این همه فرموده‌اند و به ما امر کرده‌اند که: حَبِّبُونَا اِلَى النَّاسِ وَ لَا تُبَغِّضُونَا اِلَیْهِم‏  و یا فرموده‌اند: جرّوا الینا کلّ مودّه و امثال این تعابیر، آیا با این وجود رواست که ما علنی به مقدسات ایشان اهانت کنیم و برای شیعیان و ائمه دشمن بتراشیم.

خیلی از وحدت‌ستیزان با کارهائی که می‌کنند واقعا در خون عده‌ای از شیعیان شریکند.

… از آن‌جایی که جریانات وحدت‌ستیز ریشه اخباری‌گری دارند، می‌گردند روایتی را بر حرف خود پیدا می‌کنند و همان را عَلَم می‌کنند و بعضا مسلمات فقه را کنار می‌گذارند.

ائمه به این‌ها دشنام و توهین نمی‌کردند. نه به این‌ها، بلکه نسبت به کفّار هم ادب را مراعات می‌فرمودند و با کمال بزرگواری برخورد می‌کردند.

• مصاحبه تشکل مردمی فتیه با:  حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمدحسن وکیلی

•موضوع : وحدت مذاهب اسلامی

• پی دی اف : A4


همچنین ببینید

نامه‌ی فتیه به هیئت امنای خراسان

نامه‌ی مهم تشکّل مردمی فتیه به هیئت امنای موسّسه فرهنگی هنری خراسان

در اعتراض به دعوت وزیر محترم امور خارجه؛ دکتر ظریف در جشن بیست هزارمین شماره‌ی …

یک نظر

  1. خیلی خوب بود . استفاده کردم. صحبت های آقای وکیلی قشنگ معلوم میشه که از روی علم و آگاهی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *